Menu

Dowiedz się, jakie pilniczki są potrzebne do przygotowania płytki paznokci

Możliwość komentowania Dowiedz się, jakie pilniczki są potrzebne do przygotowania płytki paznokci została wyłączona

Każdy profesjonalny salon kosmetyczny dba o swoje klientki i posługuje się tylko sprawdzonymi narzędziami w pracy. Jakość, wytrzymałość, a przede wszystkim higiena jest bardzo ważna w tej branży. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o wszystkich akcesoriach. Głównie pamięta się o dobrej frezarce, lampie, stanowisku, narzędziach, a co z pilniczkami do paznokci? Przecież to właśnie one przygotowują płytkę do dalszej pracy! W zależności od ziarnistości, kształtu czy materiału, z którego są wykonane, będą posiadać one inne zastosowania. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Po pierwsze gradacja!

Czy kupując pilniki do paznokci zwracasz uwagę na cyfry, które się na nich mieszczą? Jeśli nie, koniecznie zapoznaj się z ich opisem. Nie każdy ma świadomość, że to właśnie te cyfry są najważniejsze podczas wyboru pilników. Dlaczego? Określają one tak zwaną gradację, która inaczej nazywana jest ziarnistością. Produkty gruboziarniste, o gradacji np. 80, służą do zdzierania najtwardszych powierzchni. Pilniki średnioziarniste są doskonałe do skracania i kształtowania tipsów czy piłowania żelu. Preparaty drobnoziarniste (np. 180) są wykorzystywane przy uzupełnianiu paznokcia żelem i skracaniu paznokci naturalnych. Pilniki o większej gradacji, powyżej 200, w większości przypadków służą do polerowania i matowania płytki.

Bloczek polerski do paznokci

Kształty pilników

To właśnie kształt zastanawiał cię w ostatecznym wyborze? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że na rynku jest ich mnóstwo. Od prostych, półokrągłych po bloczki polerskie do paznokci. Co ciekawe kształt także ma znaczenie! Każdy z nich ma inne zastosowanie i powinno się wykorzystywać je w różnych etapach przygotowania paznokci. Jak to działa? Prostym pilnikiem nadaję się kształt i skraca się paznokcie. Chyba każda kobieta posiada jeden egzemplarz w domu. Nieco inna sytuacja jest w przypadku pilnika zaokrąglonego – wykorzystuje go do obrabiania skórek z uwagi na jego dokładność i precyzję. Ostatni rodzaj – blok – to tzw. “kostka” do wygładzania nierówności i matowienia płytki.