Menu

Jakie wkłady do zniczy najlepiej wybrać?

Możliwość komentowania Jakie wkłady do zniczy najlepiej wybrać? została wyłączona

Znicze stawia się na polskich grobach od lat. Co roku wydaje się na tę tradycję wiele pieniędzy. Zatem jakie znicze i wkłady do nich wybierać?

Jak wybrać idealny wkład do znicza?

Wkładów do znicza jest bardzo duża, różnią się one wielkością, ceną ale też materiałem, z którego zostały wyprodukowane. Duże znaczenie ma także jego kształt i objętość, która wpływa na jego wydajność. Dlatego podczas wybierania wkładu należy zwrócić uwagę na takie cechy jak  pora roku, w której kupujemy znicze, zimą najlepiej wybrać wkłady z grubym knotem, dzięki któremu będą palić się kila godzin dłużej od wkładów z regularnymi knotami. Trwałość ognia zależy też od dostępu powietrza do wkładu, dlatego wysokość i grubość wkładu wybieraj odpowiednio do znicza.

Czym różni się wkład parafinowy od olejowego?

Najważniejszą cechą różniącą wkłady jest jego skład. Na rynku najczęściej znajdziemy parafinowe lub olejkowe wkłady. Ich podstawową różnicą jest cena, wkłady olejkowe są droższe, ale palą się zdecydowanie dłużej niż wkłady parafinowe. Wkład parafinowy świetnie sprawdzi się o każdej porze roku i w prawie każdych warunkach pogodowych, z kolei wkłady olejkowe, które zawierają kombinacje olejków o konsystencji podobnej do masła, topią się w wysokich temperaturach, dlatego najlepiej nadadzą na okres zimowy i jesienny, gdy niska temperatura sprzyja czasowi spalania wkładu.

wkłady olejowe do zniczy

Znicze długopalące z wkładem olejowym

Wkłady olejkowe do zniczy to odpowiedni wybór dla osób, które cenią długotrwałe i ekonomiczne rozwiązania. Wkłady łączą w sobie odporność na warunki pogodowe oraz długi czas palenia. W ich skład przeważnie wchodzą mieszanki parafinowo-olejowe, co umożliwia palenie się wkładu olejkowego nawet w bardzo niskich, a także ujemnych temperaturach. W zależności od rozmiaru wkładu, płomień utrzymuje się o wiele dużej niż u wkładów parafinowych.  Wkłady potrafią utrzymać płomień nawet do kilku dni, co zachęca wiele ludzi do zakupu. Trzeba się jednak liczyć z ceną. Ich ceny różnią się od producenta, lecz na pewno zapłacisz więcej niż za wkład parafinowy.