Menu

Meble kuchenne Poznań – Co zmieniło się w trakcie pandemii?

Możliwość komentowania Meble kuchenne Poznań – Co zmieniło się w trakcie pandemii? została wyłączona

Pandemia sprawiła, że spędziliśmy zdecydowanie więcej czasu w domu niż w poprzednich latach. Wiele kobiet dopiero teraz odkryło swoje kulinarne zdolności. Ponieważ spędzaliśmy więcej czasu w kuchni, zmieniły się także trendy. Meble kuchenne Poznań są teraz jeszcze bardziej odważne.

Meble kuchenne Poznań – Co było do roku 2021?

Jaką kuchnię sobie wyobrażasz myśląc „nowoczesna”? Na pewną taka, w której króluje przestrzeń i wygoda. Pokoje z aneksem kuchennym to najczęściej spotykane rozwiązanie, które ma na celu nadanie pomieszczeniu wielkości, dodatkowego metrażu. Wyróżniamy trzy podstawowe typy mebli kuchennych Poznań:

  • Klasyczne – prostota, która nie wychodzi z mody,
  • Tradycyjne – przytulnie jak u mamy,
  • Nowoczesne – odważnie i wygodnie.

A ty, który styl lubisz najbardziej? Można je ze sobą mieszać, urozmaicać i tak dalej. A co będzie przeważać w 2022 roku?

kuchnie Poznań

Modne kuchnie Poznań

Podobnie jak w 2021 w tym roku modne kuchnie Poznań to przestrzenie, w których największy nacisk został położony na rozwiązania praktyczne i ułatwiające utrzymanie czystości. Dziś jak nigdy cenimy sobie higienę. Chyba skłoniła nas do tego pandemia i ilość wirusów. Dominować będą wytrzymałe i solidne materiały, które poradzą sobie z częstym czyszczeniem i dezynfekowaniem. Doskonale sprawdzą się więc materiały odporne na ścieranie i zarysowania takie jak:

  • granit,
  • konglomerat,
  • spiek kwarcowy,
  • drewno egzotyczne lub dobrze zaimpregnowany dąb,
  • płyty drewnopodobne pokryte grubą warstwą lakieru.

Blaty i szafki wykonane z takich materiałów są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości i co najważniejsze – są solidne, więc będą służyć nam przez wiele lat. Co ciekawe, do łask wraca ekskluzywny marmur. W połączeniu ze złotem i drewnem stworzy efektowny, luksusowy zestaw. Na przykład dając złote krany. Jak widzimy, moda lubi się powtarzać. Coraz częściej pojawiać się będzie także orzech, który nadaje wyrazu a jednocześnie przytulności.

Wygoda to podstawa

Moda modą, ale przede wszystkim ma być wygodnie. Na szczęście aktualne trendy zmierzają ku wygodzie. Nasze kuchnie to serca domów, dlatego przede wszystkim powinny być funkcjonalne i przytulne. Dziś stawia się na rozwiązania, które ułatwiają funkcjonowanie. A nie utrudniają. Wiele zmieniło się także jeśli chodzi o łazienki. W salonach wciąż króluje przestrzeń, styl boho (makramy, wiklina), loft (drewno, metal, czerń) i glamour (biel i złoto).