Menu

Mobilny serwis aut ciężarowych i osobowych – czy to się opłaca?

Możliwość komentowania Mobilny serwis aut ciężarowych i osobowych – czy to się opłaca? została wyłączona

Niejeden kierowca w trakcie trasy musiał zmierzyć się z awarią samochodu. w ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z usług mobilnego mechanika. Dlaczego? Zalet jest wiele, dlatego też powstaje coraz więcej firm, które świadczą tego typu usługi. Jak wybrać najlepszą z nich? Sprawdź!

Mobilny serwis aut ciężarowych Piła – co to jest?

Mobilny serwis aut osobowych i ciężarowych jest ogromnym udogodnieniem dla kierowców, których w trasie spotkała awaria, kolizja albo wypadek. Kierowca dzwoni do warsztatu, zgłasza i opisuje usterkę. Mechanicy wstępnie diagnozują problem, a następnie udają się na wskazane przez klienta miejsce. Awaria usuwania jest tylko wtedy, kiedy jest to możliwe w tak zwanych warunkach polowych.

Mobilny serwis aut – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Coraz więcej kierowców, których spotkała nieprzyjemna sytuacja na drodze, decydują się na skorzystanie z usług mobilnego mechanika. Dlaczego warto? Pierwszą i ważna zaletą jest stosunkowo krótki czas oczekiwania na pomoc, a także możliwość wykonania niewielkich napraw na miejscu. Co za tym idzie kierowca w krótkim czasie może powrócić do jazdy. Kolejną zaletą jest fakt, że wiele takich firm świadczy usługi 24/7 co oznacza, że na pomoc liczyć możemy o każdej porze.

Niestety ale i taka forma pomocy ma również i swoje wady. Nie zawsze naprawa auta może być wykonana na miejscu. Mechanicy nie przewożą takiej ilości sprzętu i części, aby poważna awaria mogła zostać naprawiona na miejscu.

Mobilny serwis aut ciężarowych Europa

Mobilny serwis aut ciężarowych Europa – czy warto się zdecydować?

Obecnie auta ciężarowe mają bardzo dużo elektroniki. Celem jest zapewnienie ich bezawaryjności i bezpieczeństwa. Niestety, ale kiedy pojawi się usterka, to jest ona znacznie trudniejsza do wykrycia. Kiedy jakaś usterka unieruchamia auto, można spodziewać się, że jej usunięcie będzie wymagało wizyty w stacjonarnym warsztacie. Wiele kierowców w takim przypadku woli wynająć lawetę i odstawić auto do serwisu, gdzie może być podniesione i podłączone do odpowiedniej stacji diagnostycznej. Jeśli zatem wiemy, że usterka jest błaha i szybka do rozwiązania, to warto skorzystać z mobilnego serwisu, natomiast, kiedy jesteśmy świadomi poważniejszej awarii, to lepiej skorzystać z usług stacjonarnego serwisu.