Menu

Ortopodologia Inowrocław – Czym się zajmuje ta dziedzina?

Możliwość komentowania Ortopodologia Inowrocław – Czym się zajmuje ta dziedzina? została wyłączona

Z czym kojarzy ci się ortopodologia? Słysząc „orto” raczej większość z nas myśli o ortopedii, ale co z resztą Rego wyrazu? Ortopodologia Inowrocław to połączenie podologii z terapią fizjoterapeutyczną. W tym artykule powiemy o tym, czym dokładnie zajmuje się podolog i ortopodolog, a także kto powinien odwiedzić takiego specjalistę.

Ortopodologia Inowrocław – Co to za dziedzina?  

Uważa się, że wszelkie urazy, zaburzenia biomechaniki stóp, a także skutki tych działań można w pełni wyeliminować poprzez holistyczne działania. Ortopodologia Inowrocław, wykorzystując odpowiedni aparat diagnostyczny, jest w stanie trafnie określić problem u danego pacjenta i na podstawie postawionej diagnozy, rozpocząć odpowiednie leczenie. Może między innymi wykryć płaskostopie, płaskostopie poprzeczne, koślawy paluch, stopę Mortona, ale również i wszelkiego rodzaju urazy w zakresie stóp, w tym między innymi ostrogę piętową, przykurcz ścięgna Achillesa. Okazuje się, że przez wady postawy i różne schorzenia – wydawać by się mogło dotyczące jedynie stóp i układu ruchu – mogą powodować problemy z aparatem słuchu. Podologia pomaga je wykryć i wdroży leczenie.

podolog Żnin

Co leczy podolog?

Kiedy myślimy o stopach, paznokciach i ich problemach, to pewnie jako pierwsza na myśl przychodzi nam grzybica. Prawidłowo, ponieważ między innymi tym problemem zajmuje się podolog Barcin. Jednak to nie wszystko. Schorzenia leczone przez podologa to między innymi:  

  • Wrastające paznokcie – wrastanie wewnętrznej krawędzi paznokcia w skórę to bardzo częste schorzenie, wynikające często ze złej pielęgnacji paznokci.
  • Grzybica stóp – Najczęstsza przyczyna wizyt u podologa. Wykrywalność zakażeń stóp jest szczególnie duża w środowiskach osób korzystających ze wspólnych kąpieli i natrysków w internatach, domach studenckich, koszarach, na kempingach.
  • Haluksy – Nabyta deformacja stopy, charakteryzująca się bocznym odchyleniem palucha, który kieruje się w stronę sąsiednich palców. Często spowodowany jest noszeniem ciasnych butów na obcasie.
  • Kurzajki – To potoczna nazwa brodawek, czyli zmian skórnych spowodowanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).
  • Stopa cukrzycowa – Powikłanie po cukrzycy objawiające się niedostatecznym ukrwieniem stóp, zmniejszającym wrażliwość bólową i spowalniającym gojenie się ran i owrzodzeń.

Jeśli cierpisz z powodu któregoś z tych schorzeń, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty.