Menu

Rodzaje przenośników produktów sypkich

Możliwość komentowania Rodzaje przenośników produktów sypkich została wyłączona

Przenośniki kubełkowe, jak i przenośniki ślimakowe to urządzenia dla rolnictwa, ale także dla przemysłu. Przenośniki mają szeroki zakres możliwości. Możemy nimi transportować cement, zboża, popioły, mąkę, cukier i wszystkie inne towary sypkie. Jest to dobry wybór, ponieważ pozwala nam to zaoszczędzić czas oraz ułatwić pracę. Dzięki tym przenośnikom nie trzeba pracować przy transporcie produktów sypkich. Przenośniki są wykonane z stali konstrukcyjnej dobrej jakości oraz kwasoodpornej, co nam zapewnia spokój na długi czas oraz pewność że nie pojawi się tam rdza.

  Przenośniki transportowe i ich rodzaje

Wyróżnia się dwa podstawowe przenośniki czyli przenośnik kubełkowy i przenośnik ślimakowy, które są dostosowywane pod klienta. Na przykład można wybrać wydajność, która będzie idealna do naszego zapotrzebowania. Przenośnik kubełkowy to przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz wysoka wydajność. Praca przy tym rodzaju przenośnika jest bezpieczna i nie musimy martwić się o to, że się ubrudzimy przy pracy. Przenośnik ten stworzony jest dla transportowania pionowych materiałów sypkich. Zaletą tego przenośnika jest małe zużycie energii elektrycznej w porównaniu do innych urządzeń transportowych. Jest to szczególnie ważne dlatego że, zainwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy na energii elektrycznej w przenośnik kubełkowy o lepszej wydajności skutkuje zaoszczędzonym czasem naszej pracy.

Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe – dlaczego warto je wykorzystywać?

Przenośniki ślimakowe to drugie dobre rozwiązanie dla zakładów przemysłowych lub gospodarstw rolnych, które potrzebują transportować w wydajny i nie wymagający sposób materiały sypkie. Jest wyposażony w łożyskowanie o wyjątkowo dobrej jakości, ale także włazy tzw. włazy rewizyjne, które pomogą nam sprawdzić i uchronić przed przepełnieniem lub niepotrzebnym zapchaniem. Jest możliwość zastosowanie wielu czujników, na przykład czujników krańcowych oraz czujników obrotu wału ślimaka. Wykonanie przenośnika jest pod klienta, ponieważ można dostosowywać takie parametry: średnica zewnętrznej wstęgi, średnica wału roboczego, skok możliwość wykonania wału roboczego z zmiennym skokiem, długość robocza oraz kąt pracy. Przenośniki ślimakowe i przenośniki kubełkowe to dobry wybór dla osób chcących zaoszczędzić przede wszystkim czas oraz pieniądze na energii elektrycznej. Można dostosować pod swoje wymagania te urządzenia.