Menu

Szkolenie okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby

Możliwość komentowania Szkolenie okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby została wyłączona

Technologia pozwala nam dziś na szybsze i tańsze szkolenie naszych Pracowników w zakresie BHP. Szkolenia okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby można odbywać również za pośrednictwem Internetu. Czy warto zdecydować się na szkolenia online? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Czy pracownicy służby BHP mogą przejść szkolenie online?

To prawda, że nie wszystkich dopuszcza się do szkolenia online, istnieją co do tego surowe wytyczne – przede wszystkim przepisy dopuszczają możliwość przeprowadzenia przez Internet tylko szkolenia okresowego (pamiętajmy jednak, że jedynie szkolenie okresowe bhp może odbywać się zdalnie!).

  • dla osób będących pracodawcami oraz innych osób kierujących pracownikami,
  • dla pracowników inżynieryjno-technicznych, w tym projektantów, konstruktorów maszyn i innych urządzeń technicznych, technologów i organizatorów produkcji;
  • szkolenie okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby,
  • dla pracowników administracyjno-biurowych,
  • dla pracowników, których praca wiąże się z bezpośrednimi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia.

Szkolenie bhp online nie jest przeznaczone zatem dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Szkolenia okresowe bhp dla tych osób powinny odbywać się stacjonarnie, podobnie jak każde szkolenie wstępne bhp. Ponadto, w przypadku wszystkich stanowisk: w formie online mogą odbyć się jedynie szkolenia okresowe, natomiast wstępne muszą być realizowane stacjonarnie!

Szkolenia BHP Gniezno

Jak wygląda szkolenie BHP online?

Jak więc podkreślono wyżej, szkolenie online dla pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby – jest możliwe. Uczestnik zapoznaje się na nim z nowelizacją przepisów prawa pracy, metodami i technikami prowadzenia szkoleń w zakresie bhp, aktualizuje wiedzę w zakresie najnowszych metod oceny ryzyka zawodowego oraz poznaje zasady dokumentowania i sprawozdawczości wypadków w miejscu pracy. Szkolenia BHP Gniezno wstępne trwa nie krócej niż dwie godziny lekcyjne. Podczas godzin wykładu omawiane są zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (szkolenie polega na przeprowadzeniu instruktażu ogólnego).

Pracodawcy i pracownicy często są zainteresowani szkoleniem bhp online. Jest to całkowicie zrozumiałe. Cieszmy się, że pracodawcy idą nam na rękę i udogadniają zapoznanie się z higieną pracy w zakładzie.