Menu

Żurawie i dźwigi – poznaj ich różnice

Możliwość komentowania Żurawie i dźwigi – poznaj ich różnice została wyłączona

Żurawie i dźwigi z pewnością ułatwiają nam pracę. Pozwalają na przenoszenie przedmiotów ważących kilkaset ton. Dzięki pomocy tych ogromnych maszyn, mamy możliwość wznoszenia coraz większych budynków. Więcej na temat dźwigów i usług dźwigowych w dalszej części artykułu. Zapraszamy.

Usługi dźwigowe Poznań

Usługi dźwigowe to usługi, dzięki którymi możemy wypożyczyć dźwig wtedy, kiedy jest nam potrzebny. Jeśli nie posiadamy wymaganych uprawnień, bez problemu możemy zdecydować się na wynajem dźwigu z dyspozycyjnością pracownika, który posiada odpowiednie uprawienia i doświadczenie. Dzięki temu sama usługa będzie znacznie szybsza i precyzyjniejsza.

Dźwig Bydgoszcz

Dźwigi to urządzenia, które są wykorzystywane przez firmy działające w branży budowlanej. Dzięki istnieniu dźwigów, prace na budowie są wykonywane znacznie szybciej. Łatwiej jest też przemieszczać wielkogabarytowe części, materiały czy urządzenia. Gdyby nie pomoc dźwigów, wiele budowli, a nawet domów nie mogłaby powstać. Do jakich rodzajów prac może nam się przydać wynajem dźwiga? Można wymienić bardzo dużo rodzajów prac, w których konieczna będzie pomoc dźwigu. Do zdecydowanie najbardziej popularnych trzeba zaliczyć przeprowadzki, remonty, transport, budowanie obiektów czy stawianie wymagających i zaawansowanych konstrukcji

Dźwig Bydgoszcz

Dźwig, a żuraw – jaka jest różnica?

Te dwa urządzenia wydają się być podobne, inni myślą, że to te same rzeczy. Jak jest naprawdę? Dźwig podnosi i przenosi ładunek za pomocą wysięgnika i lin, które są często zakończone hakiem. Żuraw to dźwignica wspornikowa, urządzenie do przemieszczania towarów na określonej przestrzeni, które wykonują zadania przy przenoszeniu, przesuwaniu, ładowania lub wyładowywania surowca. Różnica tak naprawdę jest niewielka, ale i tak warto ją znać. Kto wie kiedy ta wiedza może się przydać? W razie jakichkolwiek niejasności zawsze można zapytać obeznaną w tym temacie osobę.