Menu

Beton latem – Czy należy go jakoś szczególnie pielęgnować?

Możliwość komentowania Beton latem – Czy należy go jakoś szczególnie pielęgnować? została wyłączona

Choć wydawać by się mogło, że przy pięknej pogodzie wszystko idzie lepiej, praca wre, a beton Poznań i tym podobne szybciej schną, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Przecież nikogo nie satysfakcjonują pęknięcia. W tym artykule skupimy się na betonie i tym jak pielęgnować go latem.

Z betonem na co dzień

Beton to materiał budowlany, z którym do czynienia w swoim życiu miał chyba każdy. Potrzebny jest on na każdej inwestycji budowlanej – zarówno mniejszej, jak budowa zwykłego murku oporowego, jak również większej, jak budowa domu. Beton Poznań może być wyższej i niższej klasy. Betoniarnie mają wiele do zaoferowania. Najczęściej wybierany jest beton zwykły średniej klasy. Dlaczego latem beton wymaga szczególnej pielęgnacji?

Lato a beton Poznań  

Inwestycje budowlane zimą nie przebiegają tak szybko jak latem, ponieważ pojawiają się problemy ze schnięciem materiałów, między innymi betonu. Dlatego latem sprzedaż betonu Poznań się kręci najlepiej, jednak istnieje odwrotne zagrożenie. Wysokie temperatury, słońce i wiatr to podstawowe czynniki atmosferyczne, które powodują nadmierne i zbyt szybkie wysychanie betonu. Podstawą pielęgnacji jest utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, aby uchronić betonową powierzchnię przed nadmiernym parowaniem wody. Dbanie o beton to czynność, która nie tylko polepszy jego warunki wizualne, ale też – przede wszystkim – pozwoli uchronić betonową konstrukcję przed pękaniem i obniżeniem jej trwałości, a nawet całkowitym zniszczeniem. Co ciekawe, nawet najwyższej jakości beton może mieć obniżoną wytrzymałość, kruszyć się i mieć zwiększoną nasiąkliwość, jeśli pielęgnacja będzie błędnie prowadzona. Zwykle porad udzielają betoniarnie.

sprzedaż betonu Poznań

Podstawowe rady

Aby uniknąć niechcianych defektów na betonie stosuj się przynajmniej do trzech podstawowych zasad:

  • zraszanie mgiełką wodną,
  • zraszanie w upalne dni nawet kilka razy dziennie,
  • zwilżanie betonu minimum przez 5-8 dni.

Wielu budowlańców nie uprzedza o tym swoich klientów, dlatego warto samemu zdobyć pewną wiedzę.