Menu

Na jakie rolety warto się zdecydować?

Możliwość komentowania Na jakie rolety warto się zdecydować? została wyłączona

Rolety są używane w praktycznie każdym domu. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem rolet zewnętrznych czy wewnętrznych, powinieneś wiedzieć, na które z nich warto postawić. Zewnętrzne, wewnętrzne, bambusowe, materiałowe – jest w czym wybierać. Tylko w naszym artykule poznasz wszystkie rodzaje rolet i dowiedz się, które z nich wybierać.

Rolety zewnętrzne

Rolety Nakło nad Notecią mają pełnić funkcję dekoracyjną, a mogą też chronić nas przed słońcem i nagrzewaniem pomieszczenia. W przypadku rolet zewnętrznych pełnią także rolę ochronną domu i zabezpieczają przed włamaniem. Oczywiście muszą być one do końca spuszczone. Rolety zewnętrzne mogą być naokienne, nakładane albo elewacyjne. W przypadku naokiennych, skrzynka rolety mocowana jest do górnej ramy okna. Kaseta rolety zasłania część okna, dlatego jest to rozwiązanie niepolecane w przypadku bardzo małych okien. Rolety Gniezno nakładane mogą być zamontowane wyłącznie w przypadku montażu lub wymiany okien. Kaseta rolety znajduje się nad oknem, dzięki czemu jest ukryta w ścianie. Najbardziej popularne są jednak rolety elewacyjne. Ich skrzynki montowane są do elewacji nad oknem, prowadnice zaś we wnęce okiennej. Po co komu rolety zewnętrzne? Okazuje się, że mają one wiele cennych zalet – ich obecność na wyposażeniu podnosi nawet wartość mieszkania. Rolety takie przede wszystkim chronią przed światłem i nagrzewaniem. Nie dopuszczają promieni słońca do szyby okna, dzięki czemu znacząco ograniczają nagrzewanie się pomieszczenia, zimą z kolei chronią okna przed uciekaniem ciepła oraz ich dodatkowym wychładzaniem przez wiatr.

Rolety Gniezno

Rolety wewnętrzne

Głównie wypełniają wnętrze. Osoby, które uwielbiają projektować swoje domy, z pewnością przykuwają do nich ogromną uwagę. Dla jednych kolor i rodzaj nie ma znaczenia, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak rolety wypełniają wnętrze. Co po się w nie inwestuje? Ich główną funkcją jest zapewnienie domownikom prywatności i ochrona przed światłem słonecznym. Pełnią również z reguły istotną funkcję dekoracyjną. Rolety te dzielą się pod względem swojej konstrukcji na zwijane, rzymskie, austriackie, plisowane i typu dzień-noc.